יום חמישי, 7 בדצמבר 2017

סתם ברגיל - סיכום השבוע בלימודים

בא לי סופגניה אבל אין לי כח עכשיו אני גם אחרי קבאב אז זה לא כזה מתאים.

בכל מקרה בא לי קצת לרשום אז אסכם את השבוע שלי בלימודים - הקורס תכנות מתקדם שאני עושה לעצמי.
ובכן אני כבר שבוע וקצת קורא ספר על HTML5 - שזה HTML בגירסה 5, בקורס למדתי לפי 4 אבל מאז הספקתי קצת כבר ללמוד על זה אבל בכל זאת הספר מלמד אותי דברים חדשים ואני כבר סיימתי 9 פרקים מתוך 12 פרקים שיש בו.

ממה שאני זוכר (ומה שלא רשום במחברת) למדתי בעיקר דברים מעניינים על תגי המבנה החדש שבאים להחליף את הdiv הסטנדרטית, על CSS3 שזה שפת עיצוב התגיות CSS בגירסה 3, הפרק על מודל הקופסא גם היה מעניין - למדתי בו למשל לעשות הזחת טקסט עם padding במקום עם left כמו שעשיתי עד כה ויש הבדל בין 2 השיטות למרות שהתוצאה כעיקרון זהה, למדתי על כללי דקדוק חדשים ומתירנים יותר שיצאו בגירסה 5, קיבלתי 3 רעיונות חדשים בנושא של קידום אתרים, ועשיתי קצת חזרה על כל מיני נושאים וגם על ג'אווה סקריפט וג'ייקוורי.

וזה מה שלמדתי בינתיים, נשארו לי עוד 3 פרקים בספר ואז אני אעבור ללמוד על SEO - קידום אתרים או "אופטימיזציית מנועי חיפוש" בשם הפורמלי של זה, או, שאעבור ללמוד על אייאספי.נט למתקדמים.

בכל מקרה למרות שאני מתפתה, החלטתי לא לעלות עוד משחקים לאתר השנה - העליתי 1000 משחקים חדשים השנה והאתר למעשה הכפיל את גודלו אז נסתפק בזה בינתיים, אם יהיה זמן ויהיה לי משעמם אולי אעשה משהו תיכנותי באתר בידיעות החדשות, אולי משהו בקידום אתרים.

אז זהו,
שיהיה סופשבוע טוב ומגניב
דרור
רשת פמ = 2000 משחקים בפשוט משחקים, 100 משחקים במשחקי סוסים, 50 משחקים בפמ מובייל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה