יום שני, 13 בנובמבר 2017

גלים

בחודשים האחרונים אני חש יאוש לחשכת הנתונים הכלכליים של האתר. יש ירידה מתמדת. התנועה נשארת אותו דבר וזה גם בעיה ואני מנסה להשיג כוחות כדי להעלות את מד מספר המשחקים לאלפיים, מרגיש שזה קצת חסר טעם. לאחיינית שלי יש יותר משחקים גם ככה ממה שהיא צריכה כרגע.

בכל מקרה, כדי לעודד אותי, החלטתי לעשות סיכום קצר מהזיכרון על גלי הפיתוח שעברו על האתר.

גל 1: ספט' 12: בגל זה עדיין לא היה שום דבר ברשת ורק הכנתי את האתר הראשוני בסביבת הפיתוח. האתר הראשוני כלל דף בית עם קישורים ל3 משחקים שאני עשיתי - פוקר, פליפ פלאפ ואני כבר לא זוכר.

גל 2: מרץ-אפריל 13: מעלה את האתר הראשוני לרשת ומקשר אותו לגוגל, לומד קידום אתרים גרסת 2013 שעבדה ומפתח משחקים נוספים. בממוצע יש 50 כניסות ליום לאתר בשלב זה והמשחקים הם כמו במשחקי מקור להוציא את סופי מלמדת חשבון שנכתב שנה ומשהו או שנתיים אחר כך. מלחמה בעברית, זה היה המשחק השלישי. את הפוקר עשיתי למעשה חצי שנה לפני הגל ה1 בתחילת הקורס תיכנות.

גל 3 : אוגוסט 13: בגל זה התחלתי להעלות משחקי פלאש לאתר ושינתי את שמו לפשוט משחקים. גם הלוגו השתנה אבל זה עדיין לא היה צ'אמפי. בניתי עוד תפריטים (היו בסוף הגל ה2 שתיים שלוש תפריטים - משחקי קלפים, משחקים מגניבים ואולי גם משחקי חשיבה) והאתר הגיע ל40 משחקים. כולל משחקים כמו באבלס, הגנת בלונים 5, פקסון, דונקי קונג, משחקי פעולה יריות ומרוצים ראשונים ועוד.

גל 4: נובמבר 13 - ינואר 14: הגל שהחייה את האתר ונתן את הפוש האמיתי לפיתוח שלו. כמות המשחקים הכפילה את עצמה אבל הוא בעיקר ידוע בפיתוחים פנימיים שונים כמו יצור משחקים מדפי מאסטר - תבניות דפים. בגל זה העליתי את סוליטר פרח, סוליטר עכביש ארקדיום, טטריס ראשון, שחמט ראשון, דמקה ראשונה, משחקי פאפא ראשונים, משחק בוב החילזון ראשון ועוד.

גל 5: אפריל-מאי 14: בין הגלים המשכתי להעלות עוד קצת משחקים ועברתי את המאה לכבוד יום ההולדת שנה לאתר ב3.3 - התאריך שהעליתי אותו לגוגל. בסוף ינואר גם הופיעו פרסומות גוגל ראשונות. בגל החמישי האתר עבר התפתחות מכרעת נוספת - הקמתי מסד נתונים והוא כאילו עבר לעידן החשמל כשדפי המשחקים משתנים בהתאם, למשל נוסף סרגל מעברים עם תמונות. גם התפריטים הפכו לממונעי מסד ואפשר מעכשיו לעשות בהם מיונים שונים.

גל 6: קיץ 14: גל מאד טכנולוגי, ניסתי ערכת כלים חדשה ושילבתי דברים ממנה באתר כמו הטקסטים הטורקיזים המרחפים מעל המשחקים. דף הבית השתנה אבל הפך כבד והיו הרבה באגים שרק לאורך הגל השביעי יחסית הסתדרו. כמו כן העליתי עוד משחקים. בניתי גם מנגנונים לשימוש בעוגיות, אבל רק כעבור שנתיים בעזרת חברת תיכנות חיצונית בשם מחשבת הם עבדו ומאז האתר זוכר אתכם. מה שכן שיטת הציונים עברה שינוי בגל זה ואף שעברה עוד שינוי בהמשך, מוני הכניסות של המשחקים מתחילים למעשה לספור מגל זה ולא מתחילת האתר. בשלב זה היו בערך 200 גולשים ליום באתר.
בנוסף, מנגנון האבטחה של האתר הוקם.

גל 7: סתיו-חורף 14-15: שינויים קטנים שונים, תיקוני באגים, עוד משחקים ופיצ'ר חדש - ספאנים מתחלפים מעל המשחקים. משחק הרמיקוב עלה לאתר. במהלך הגל הזה משחק סוליטר עכביש הגיע לדף הראשון ואז בערך למקום הרביעי והתקדמתי באופן כללי מאד במיקומים של משחקי הקלפים, לפי הזכור לי בקיץ באותה שנה כבר היו כ400 גולשים לאתר ליום.

גל 8: אביב 15: זכור לי בעיקר מגלל פרוייקט התוויות. קודם היו רק כ20 תפריטי קטיגוריות, עכשיו נוספו עוד כמה מאות של תפריטים קטנים יותר - כמו משחקי קיץ, משחקי סתיו, משחקי ים, משחקי פרוזן, משחקי חרבות, משחקי משאיות ועוד.

גל 9: קיץ 15: פרוייקט התמונות המתחלפות המייגע, טוב שהיו אז רק כ250 משחקים, היום לעשות תמונות מחדש לאלפיים משחקים נראה לי מעלף במיוחד. מצאתי גם את משחק השש בש הראשון שהיום הוא בין 10 המשחקים המובילים באתר.

גל 10: סתיו-חורף 15-16: העליתי עוד משחקים ועברתי את ה400 משחקים, בשלב הזה תהליך ההעלאה עדיין לא עבר התפתחות ו10 משחקים חדשים זה משהו שיכל לקחת יממה שלמה, בכל מקרה זאת היתה הקפיצה הראשונה במה שאני קורא לו ההקפצה של הקומות במגדל המשחקים שלנו. כיום שנתיים אחר כך יש כמעט 2000 משחקים והליך העלאה מתקדם וחדיש בהרבה.
בנוסף בגל זה, הקמתי אתר נוסף, משחקי סוסים, שבו עידן העלה אצל רשת פמ (הומצא לכבוד האתר החדש) משחקים ראשונים. כמו כן הצבתי אצל מעצב חיצוני מספר כפתורים ואת הלוגו הנוכחי של האתר וזאת היתה העסקת העובדים הראשונה שלי למעשה.

גל 11: אביב 16: עברתי את ה500 משחקים ואז את ה600. מבחינת פיתוח עבדתי עם חברה חיצונית שגרמה למערכת העוגיות שבניתי בגל ה6 לעבוד ולחלקים מהאתר לתפקד ובנוסף הם יצרו עבורי פטנט כך שאוכל לראות לפעמים את מספר השגיאה בלוג השגיאות (שהוקם לדעתי בגל השישי) וניצלתי את זה ופתרתי איזה 10 באגים שנוצרו במהלך הדרך.
פתחתי גם את הבלוג הזה.

גל 12 : קיץ 16: התמקד בהעלאת משחקים והעליתי עוד כ200 או קצת יותר. בזכות זה הגעתי לאלף משחקים ב1.1.17, כמו כן פמ מובייל הפך לתפקודי בשלב זה עד כמה שאני זוכר.

גל 13: סתיו-חורף 2017: שכלול תהליך העלאת המשחקים עד יצירת תהליך חדש לחלוטין וקל בהרבה בפברואר שאז העליתי אולי 400 משחקים או משהו כזה בחודש אחד. בינואר הגעתי ל1000 ואז בסוף החודש ל1100 ואז בפברואר זינקתי ואני חושב שהגעתי ל1500 לכבוד היום הולדת של האתר.

גל 14: אביב 2017 עד יוני: המשך העלאת המשחקים - הגעתי ל1855 משחקים ועשיתי הפסקה. דף הפייסבוק מתחיל לקבל קצת לייקים. עושה פרוייקט שמשכלל את תפריטי התוויות.

זאת כל ההיסטוריה של האתר לפי הזיכרון שלי, נראה לגבי גל 15, אני בכל מקרה חושב אולי להגיע בכל זאת לאלפיים, הבעיה שהתנועה כבר שנתיים לא משתנה ואנשים לא מסתכלים כמעט על המשחקים החדשים להרגשתי ובנוסף אני מרגיש קצת כמו פראייר, תראו כמה עבודה והאתר חזר שוב לרמה שהוא בקושי מממן את עצמו. הפרסומות הם חלק מהאתר ואפילו חלק חשוב ממנו, זה המודל העסקי שלו וחבל שהוא לא עובד מספיק טוב.

שיהיה המשך שבוע טוב,
דרור
רשת פמ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה