יום שבת, 4 בנובמבר 2017

אסט' - תקיפה בהזדמנות - Attack of Opportunity

זה מושג שמופיע במשחקי האסטרטגיה ובעיקר הטקטיקה, בעיקר כשיש קרבות טקטיים בתורות על לוח משבצות - כמו במשחקי Age of Wonders למשל.

תקיפה בהזדמנות זה למעשה בכלל מהלך הגנתי שמתאפשר אוטומטית על ידי יחידת מגינים בעיקר מגינים עם יכולת טווח, כמו קשתים או זורקי רמחים או כל דבר אחר, בזמנים מאוחרים יותר זה רובים ותותחים.

מה שקורה זה שכדי להתקדם לעבר כוחות המגנים המבוצרים, היחידה התוקפת מבזבזת את כל נקודות הפעולה שלה לאותו תור על התקדמות וכשהיא מגיעה לטווח ירי - היא כבר ביזבזה את הזמן שלה על להתקדם לעמדת ירי חדשה, כשכמובן לוקח עוד שנייה שתיים לשלוף חץ משלך ולכוון אותו.... כשכל הזמן יורים עליך - תקיפת הזדמנות.
הרעיון הוא שבזמן שהכוחות שלך מתקדמים ומתקרבים, המגינים יכולים לירות עליהם, מה גם שהם כבר בעמדת ירי.

מבחינה היסטורית, זה קודם כל קורה גם בקרבות אמיתיים, כשהיו חצים ורמחים זה לא היה נורא, מה גם שהיו מגינים וכאלה. אבל ברגע שהיו החל מהמאה ה19 רובים עם מחסנית ואחר כך רובים חצי אוטומטים ומכונות יריה, עד שהגעת לעמדת ירי או בכלל לתקיפה פנים אל פנים כמו שעוד ניסו לפעמים במלחמת העולם הראשונה - כבר כל הכוחות שלך חוסלו. כל ההסתערויות האלה של רגלים מול עמדות מבוצרות עם מכונות יריה דרך שטח פתוח.

כמובן שהספר אסטרטגיה לא בנוי בצורה כזאת, אלא הרבה יותר מרוכזת. אם מישהו רוצה אני יכול לשלוח חינם במייל - תוכן וקצת חומר קריאה לדוגמא מהספר. אני אעדכן את זה בדף חנות הספרים מתישהו, חבל שאין לי את הטכנולוגיה של קונטרול הורדת קבצים.

המשך שבת שלום, מומלץ גם הפוסט הקודם והבלתי נשחכ על השיבוטה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה