יום שישי, 11 באוגוסט 2017

פוסט לשישי: דמויות אגדתיות, והפעם: החמור של שרק

החמור של שרק הוא אחד הדמויות החמודות וההומורסטיות בעולם האגדה, הוא החבר של שרק והוא תומך בו בהרפתקאותיו ומשימותיו ומדבר, שר לו ומצחיק אותו תוך כדי שהם מכסחים סכנות. הרבה יותר שווה מהחתול במגפיים מהחלק השלישי בסדרה. וכשהוא עייף שרק יכול אפילו לרכוב עליו, אפילו שהוא מעדיף ללכת ברגל ולא לעייף סתם את החמור, אחרי הכל זה לא סתם חמור - זה חמור שמדבר ושר, ממש כמו בן אדם.

המספרת ויקי תספר לנו קצת על דמות אגדית זאת:

"חמור אנגלית: Donkey) הוא דמות בדיונית של חמור המופיע בספר "שרק!" ובסדרת סרטי "שרק". דמותו של חמור הופיעה לראשונה בשנת 1990 בספר "שרק!", ונוצרה על ידי ויליאם סטייג.
חמור הוא חמור קסום שביכולתו לדבר ולשיר. עקב יכולות הדיבור המיוחדות שלו, חמור מבוקש על ידי המשטר העירוני, שמחפש אחר יצורים קסומים כדי לכלוא אותם. במהלך בריחה משומרים, חמור פוגש בעוג ירוק בשם שרק שמגן עליו, חמור מתחיל לראות בו משפחה, מאחר שאין לו משפחה אחרת. חמור יוצא עם שרק לחלץ את הנסיכה פיונה בהוראת לורד פרקווד, ובמהלך המסע פוגש בדרקונית, והשניים מתאהבים. חמור ודרקונית נישאים, ובהמשך אף נולדים להם שישה ילדים, פינוט, בננס, פרפיט, איקלר, קוקו ודבי, שהם הכלאה בין דרקון לחמור.
בסדרת סרטי הקולנוע, דובבה דמותו של חמור בגרסה האנגלית על ידי אדי מרפי, ובגרסה העברית על ידי ליאור כלפון. מגזין "אמפייר" דירג את דמותו של חמור כדמות האנימציה ה-21 הטובה ביותר, מתוך רשימה של 50 דמויות."

אישית, אהבתי את החלק ה1 וה2 בשרק, אבל החלק השלישי שלו קצת איכזב. למרות שבכללי קצת הגזימו עם ההתלהבות לדעתי כמו בכל להיט.

שיהיה המשך יום שישי טוב, בקרוב שוב ראשון.
דרוראין תגובות:

הוסף רשומת תגובה