יום שני, 3 ביולי 2017

Why Fei?

ובכן, עקב הרדיפה המשטרתית, המתוארת באחד הפוסטים מסוף יוני מתישהו, שם, חפשו בעצמכם, והיה את הפוסט עם חומת האש שאומר שמישהו פורץ לי למחשב, והמחשב מתלונן ברעשים סטטיים ברמקולים על כל מיני דברים כיפיים שאני עושה איתו (טוב, שוטרים), אז קניתי מחשב "חדש" משלי ושמתי אותו בחדר אחר, נפרד.
וטוב, בכל מקרה:
קצת פירוט, אהמ מפרט: E5400, זיכרון של 3 ג'יגה, מערכת הפעלה שדורשת פירמוט, מקלדת נחמדה (נשפך לי מיץ לאחרונה על המקלדת שלי ואני צריך גם עכבר נפרד לשמה), מסך קטן פרטי וחמוד, כונן דיסקים, כרטיס גרפי של אין-וידיה. ואהמ... כרטיס ווי. שפירקתי כמובן לפני שחישמלתי את הדבר.

אז עכשיו יש לי כרטיס ווי-פיי אבל מה זה בעצם ווי פיי? מחקר מהיר מאד וקצר?

מקור 1 : טכנאית המעבדה ויקטוריה תספר לנו מה היא יודעת. ויקי בבקשה:
Wi-Fi היא טכנולוגיה המאפשרת למכשירים אלקטרוניים להעביר נתונים באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו.
[כלומר מאפשרת תקשורת בין מכשירים שונים לרשת תקשורת]
זוהי רשת תקשורת שבה משודרות חבילות נתוני IP בין הצרכנים השונים, למרחקים של כמה עשרות מטרים.
טעות נפוצה [זאת נקודה חשובה] הינה שמקור השם Wi-Fi הוא בקיצור הביטוי Wireless Fidelity, על משקל הכינוי Hi-Fi שניתן בעבר למערכות סטריאו.

יתרונה הגדול של רשת Wi-Fi הוא בפשטות חיבור הציוד (אין צורך בפריסת כבלים והגדרות פרוטוקול מורכבות במחשב) ובמחירו הזול. מחשבים ניידים רבים נמכרים כשהם מכילים כרטיסי Wi-Fi, כך שניתן לחבר אותם בקלות לרשתות אלחוטיות.

תחום התדרים: 2.4 ג'יגה הרץ עד 60 ג'יגה הרץ [וזה נתון חשוב למי שקופצת לו המחשבה לראש על התקני ריגול נסתרים. בכל מקרה פירקתי את המלכודת הסמויה הזאת שיכולה לתקשר עם חייזרים מבחינתי.].
קצב שידור: עד 20 ג'יגה-ביט בשנייה, בתדרים היקרים (הגבוהים אני מניח הם היקרים יותר).
עוצמת השידור: "שידורים חלשים".

ואהמ... העתקתי את הקטע הזה, לא יודע למה, אבל הוא עשוי להיות שימושי למישהו או לאחר כך:
"גלאי רשת או תוכנות לגילוי רשת הם תוכניות מחשב שמסייעות בגילוי רשתות תקשורת מקומיות אלחוטיות תוך שימוש בתקני רשתות תקשורת מקומיות אלחוטיות ממשפחת 802.11. גילוי רשתות יכול להיעשות על ידי סריקה אקטיבית (פעילה) או פסיבית (סבילה):
  • סריקה אקטיבית - נעשית באמצעות שליחת בקשות בדיקה מרובות וניתוח התגובות. תגובת הבדיקה המתקבלת מכילה לרוב מזהה ערכת שירות בסיסית (BSSID) ומזהה הרשת האלחוטית (WLAN SSID). סריקה אקטיבית מוגבלת לגילוי רשתות המשדרות את מזהה הרשת שלהן.
  • סריקה פסיבית - נעשית על ידי האזנה למידע שנשלח החוצה על ידי נקודת הגישה (AP) בלבד. כדי לאפשר למשתמשים להתחבר, נקודת הגישה תשלח את מזהה הרשת שלה אל המשתמשים. באמצעות התחזות לנקודת הגישה על ידי זיוף כתובת ה-MAC, המחשב המריץ את הסורק יקבל את מזהה הרשת על ידי משתמשים מורשים."

המשך שבוע נעים, לי יש טיפול שיניים שקט בקרוב.

נראה את השוטרים פורצים באופן בלתי חוקי למחשב החדש שלי בלי כרטיס ווי-פיי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה