יום שני, 31 ביולי 2017

עבודת הפרה סמינריון שלי במוסר ועסקים על פרטיות במקומות עבודה - סיכום ומסקנות

"המלצות יישומיות ומסקנות מהעבודה

הפגיעה בפרטיות שהטכנולוגיה החדשה של העשורים האחרונים יצרה במקומות עבודה בפרט ובחיי האזרחים בכלל היא חמורה ביותר, אנשים כיום למעשה נמצאים במצב של ריגול ממוחשב מתמיד על ידי גורמים תעשייתים ומסחריים שונים וגם על ידי ההנהלה שלהם במקומות העבודה. פגיעה זו פוגעת באדם נפשית, מכיוון שהיכולת לקבוע איזה פרטים יהיו ידועים עליו ואיזה לא, חיונית לתחושת הביטחון האישית שלו וליחסיו עם אנשים ולרגשותיו בעצם, אם פרטים מביכים עליו יתגלו במקום העבודה (למשל דבר היותו הומוסקסואל כשהוא באופן אישי עדיין איננו הגיע לשלב בו הוא מוכן "לצאת מהארון" באופן ציבורי) יכולה להיגרם לו בושה ומבוכה ופגיעה לא הוגנת ואף לא חוקית בו.
הבעיה היא שאותה פגיעה נתמכת על ידי התעשייה והמסחר אך גם על ידי הממשלה שגם אוגרת מידע על האזרחים, למשל המשטרה משתמשת כיום בשיטות מעקב טכנולוגיות מודרניות רבות כמו למשל פריצה למחשבם של חשודים ללא ידיעתם כהליך של האזנת סתר או כדוגמא אחרת המאגר הביומטרי שהממשלה מעוניינת בו.
זאת בעוד שהתקשורת והקולות בציבור עצמם אומרים למעשה שאין מה לעשות כנגד זה וזה חלק מההתפתחות הטכנולוגית.

תמונת מצב זו היא עגומה וצופה שהמצב רק יחמיר בהעדר התנגדות לו כשגורמים חזקים במערכת מעודדים ותומכים בו והדרך היחידה להתמודד בו היא על ידי פעלתנות מתוך הציבור עצמו, קולות מחאה שיבואו מתוך הציבור, קבוצות שיתארגנו סביב הנושא ויארגנו מחאות, הפגנות, תהלוכות וכל הדרוש כדי להסיט את הדיעה הציבורית בכיוון הנכון וכדי לגרום ללחץ ציבורי על הגורמים הממשלתיים והמסחריים כדי שבעצמם יעזרו לרסן את תופעת הפלישה לפרטיות. כל עוד הדיעה בציבור עצמו היא שאין מה לעשות כנגד זה ושזה מחיר הקידמה, הציבור לא יזוז ולא ינסה להתנגד ולרסן את התופעה ולפי דעתי מכיוון שבראש ובראשונה האינטרסים של הציבור הם אלה שנפגעים כאן, הוא הגורם הטבעי שנועד כדי לרסן את התופעה הלא מוסרית של פגיעה בזכויות הפרטיות של עובדים ואזרחים.
במאמרה של אלן אניטה (2016) היא מביאה דיעה דומה ואומרת שכאינדיבידואלים אין באפשרותנו למעשה להגן על פרטיותינו, אלא רק אם נתארגן כקבוצה אחת ונפעל יחד לשכנע את שאר הציבור וליצור לחץ על גורמים ממשלתיים כדי לשנות את המצב ולרסן את הריגול התעשייתי והמסחרי, הן על עובדים והן על אזרחים ולקוחות."

דרור ר
סטודנט לניהול.
עדיין יש לי את המבחן לעשות אבל. אוף.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה