יום רביעי, 12 ביולי 2017

אמן הבובות 2 = פרק ט' = מי מושך בחוטים של ביבי? חלק 4 - החוקרים

ובכן, בנוסף לחברים הטייקונים שאוהבים לעשן איתו ביחד סיגר על כוס שמפיין ובנוסף לשרה ועדר הגרופים שלה שדואגים להגיד בלי הרף שהיא יותר יפה מבר רפאלי, יש את החוקרים : המשטור - משרד המשפטים והחקירות והיועץ המשפטי שמלחיצים אותו עם חקירות, כשידוע כשגם אם אתה זכאי בית המשפט יכול להגיד אחרת ולקבור אותך ואת הקריירה שלך.

איזה מקורות החיפוש "נתניהו" "חקירות" מעלה?

מקור 1 ויש מלא מלא: אתר "מידה":

"בממוצע, משך החקירה הגלויה במשטרה עומד על 16 וחצי חודשים. לאחר מכן עוברים עוד 14 חודשים עד להגשת כתב אישום או סגירת התיק. אם כוללים גם את החקירות הארוכות החריגות – של דרעי וליברמן – הנתון קופץ ל-20 חודשים. במילים אחרות, בין פתיחה בחקירה הגלויה לבין סיום התהליך בפרקליטות עוברות בממוצע כמעט שלוש שנים תמימות."

באמת יכול להעיק על החיים של מישהו, ומה אם חוקר מסוים מציע בשקט הצעה שתקצר את הזמן תמורת משהו לא ידוע? לא מאד מפתה לקבל את ההצעה?

מקור 2: הארץ:

"משטרת ישראל מנהלת מאז סוף 2016 ותחילת 2017 כמה חקירות בפרשות שבהן נחשד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקבלת טובות הנאה, הטיית מכרזים ותיאום מהלכים לא ראוי לכאורה. לתיק החקירה בכל אחת מהפרשות ניתן כינוי. ב"תיק 1000""

עכשיו לפני יומיים יצאה כתבה על חקירה ב"תיק 3000", אין ספק ביבי נתניהו רואה את החוקרים של המשטרה ובתי משפט יותר מאשר את הידידים הטייקונים שלו מהפרק הקודם. גורם השפעה מאד מפחיד ומלחיץ.
האם יש כאן השפעה סמויה של המשטור על הממשל?

מקור 3: בחדרי חרדים [קצת פרסומות קופצות]:
"

פרשת הצוללות: מקורבים לראש הממשלה נתניהו נחקרים באזהרה"


זה כתבה מלפני יומיים עד כמה שאני זוכר.
אז אם ככה, אין רק לחץ על נתניהו אלא גם על מקורבים שלו שיכולים להשפיע עליו במועד החקירה או במועד מאוחר יותר כרצון החוקר המשטרתי.

מקור 4: ד-מרקר : כתבה ממרץ 2017:

"בכירים במשטרה: חקירות נתניהו יימשכו גם אם יוחלט ללכת לבחירות"

אפילו בתקופת הבחירות הם ישפיעו עליו בלי הפסקה וילחצו אותו וישפיעו כמובן על תיפקודו.
במקום לנהל מדינה, נתניהו עסוק בהמון חקירות משטרתיות....
ומה שאני אומר זה שמה שחשוב זה שיהיה פיקוח עיתונאי אמין וניטרלי ולא משוחד לאורך כל הדרך כדי לראות שאין גם לחץ סמוי בלתי חוקי וניסיון פלילי מצד החוקרים והמשטור למשוך בחוטים של ביבי או בכירים אחרים בפוליטיקה הישראלית.
והאם יש גם איומים לחקירות על ראשי ערים או חכ"ים או בכירי לשכות כדי שהם ישתפו פעולה עם המשטרה והמערכת המשפטית שעשויה ללכת יד ביד ביודעין או שלא עם המשטרה [חותמת אוטומטית כמעט על דעה של המומחים המשטרתיים ושל הפרקליטות התובעת - מעל 99 אחוזי הרשעה במדינת ישראל בבתי המשפט].

ולמרות זאת,
שיהיה המשך שבוע טוב.
הפרקים הבאים באדון הבובות אולי יהיו יותר טובים.
נקווה לפחות.
דרור


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה