יום שני, 3 ביולי 2017

סקירה עיתונאית של הרשת - דוח 3.7.17 בוקר

ובכן, נפתח את המהדורה המודפסת של ישראל היום, עיתון חינם לרשותכם ברשת - גם אם אין לו הרבה טוקבקים מסיבה כלשהי.

במהדורה המודפסת יש בצד ימין של המסך, 9 נושאים כמו: חדשות, כלכלה, דעות, החופש הגדול, פנאי, ספורט ורכילות.
ובנוסף כמובן יש את עמוד השער.

השער

בעמוד השער של היום, ה3.7.17 יש כתבה מרכזית גדולה אחת: "הביקור שלי יפתח הזדמנויות חדשות" וכמובן זה מעלה שאלות - ביקור של מי, את מי הוא מבקר, איזה כיבוד יוגש לאורח, ולמה אותו ביקור יפתח הזדמנויות חדשות - האם הוא מביא איתו מתנות, אותו אורח?

נבדוק.
ובכן המבקר על פי כותרת המסגרת הרשומה לבן על גבי כחול היא שראש ממשלת הודו עומד לבקר אותנו, אם ככה זה האורח ואנחנו כלומר המדינה ומשרד האירוח אחראים לקליטת אותו אורח נכסף והנעמת זמן שהותו בארץ.
בנוסף הכותרת במסגרת אומרת שמדובר בראיון עיתונאי - אחד הכלים העיתונאים הכי חשובים שלנו, עיתונאי הרשת.
זה בנוסף לסקירה עיתונאית - הכלי בו אני משתמש בסיקור עיתונאי זה על העיתונאות וחדשותיה.

הכתב במקרה זה הוא לא פחות מאשר בועז ביסמוט - עורך ישראל היום, ערוץ התקשורת עליו אנו עורכים סקירה והמופיע כידוע גם כעיתון יומי נפוץ בארץ ישראל. בועז ביסמוט בסיקור ראשוני מהרכלנית שלנו ויאנקה, הוא אדם בן 52 יליד הארץ, היה בעברו חלק מהממשל (שגריר ישראל במאוריטניה - מה שאומר שהוא כנראה גם טיפוס דיפלומטי שמדבר טוב), היתה לו קריירה עיתונאית מפורסמת בארץ ולאחרונה, ממש לאחרונה, בחודש אפריל 2017 הוא הפך לעורך של ישראל היום. נאחל לו הצלחה בתפקידו העיתונאי החדש.

הבה, נקרא את המילים הקטנות יותר בשער שהם גם יחסית גדולות לטקסט של כתבה :
"רגע לפני ביקורו ההיסטורי השבוע בארץ, ראש הממשלה נ' מודי מבטיח: 'ניקח את היחסים לרמות חדשות של שיתוף פעולה'
ואותו מודי אומר עוד בנקודה הבאה: "הסופרסטאר של 1.2 מיליארד הודים מחמיא לנו: 'אתם מגדלור של טכנולוגיה, הפיתוחים שלכם עזרו המון לאנושות'" (עמוד 2-5)

ובכן, האם אותה כותרת משנית עונה להבטחתו שהביקור שלו יפתח הזדמנויות חדשות?
לדעתי אותו ראש מודים אומר פשוט מחמאה נחמדה על כך שאנחנו מגדלור טכנולוגי והוא מודה לישראל על הפיתוחים שהיא עשתה למען האנושות.
ומה ישראל תגיד בתגובה למחמאה? זה כנראה יהיה בביקור.
מדובר אם כך במסר ראשון של אותו אורח אלינו קהל הכוכב הפוליטי ההודי.
בעמודים 2-5 תוכלו להמשיך ולקרוא את המשך החנופה של אותו אומר תודה. ואני מקווה שלישראל יש דברים להחמיא בחזרה להודים - למשל על כל טיולי התרמילאים הנחמדים שהיו לישראלים שם ואז על זה שהם קילקלו אותנו עם הרעיון המזור הזה של גלגלו נשמות.

מדור הרכילויות

* בריטני בעיר הבירה - מדובר במלכת החניטות הבריטית, בריטני ספירס, כוכבת שנות ה90 - אם להיטה הידוע, "בייבי תן לי להיט נוסף בבקשה".
* אדל מבטלת לברמן וקיסוס - מדובר בהופעה בבריטניה של הכוכבת המודרנית אדל - rolling in the DEEP - קיסוס וברמן, אנשי תקשורת ישראלים ידועים שכנראה הלכו לעשות סיקור-שטח של הכתבה לצורך ונסעו עד לבריטניה, התאכזבו כשאמרו להם שהמופע של אדם לא יערך. וטוב,,, את מי זה מעניין? את קהל הקוראים של ברמן וקיסוס. כמובן. הם רצו לשמוע על "מתגלגלת במעמקים", הבטיחו להם ומאכזבים. טוב, תאשימו ת'אמרגנים וזה.
* פרסומת של זכותי, על מחלת לב. *5520. אומרים זכותי ואנחנו מבטיחים לכם שהבעיה תפתר.
* גוטמן ינחה את מצעד הגאווה בירושלים, אמיר פרישר גוטמן, הידוע גם כאמיר פיי גוטמן, ידוע כאחד מכוכבי להקת הגברים המאורגנת "היי פייב" הידועה בשיריה: "יום מעונן", "אין לנו מה להפסיד", "זמן מסיבה" ו"לחץ". טוב, נראה לי שאלה השירים הידועים מהרשימה שויקיאה סיפקה.
בין חברי להקת הגברים היה כזכור אייל שחר. כוכב בפני עצמו. ומיכאל הרפז (עאלק מייקל).

וזהו הנה הכותרת והרכילות. התעדכנו. מה קורה בארץ. בהמשך אני אולי אקרא בניו יורק טיימס ונראה גם מה קורה בחו"ל.
המשך שבוע נעים חחחחח

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה