יום חמישי, 6 ביולי 2017

אמן הבובות 2, פרק ג' - ברוכים הבאים לצופים הטובים

כחלק מההכשרה במעבר מדרגת פרי-פרייבט לדרגת פיר-פרייבט עוברים הטי רונים מספר שיעורים מיוחדים כדי להגביר את יכולתיהם וכישוריהם הטבעיים עף יותר.

שיעור צופים 1 - או קה צופים? - [מבוא].

החניכה ויקי אומרת:
"הצופים או תנועת הצופים היא תנועה חברתית כלל עולמית. מטרתה היא לפתח אנשים צעירים גופנית ורוחנית כך שהנוער יוכל לקחת מקום מועיל יותר בחברה. מטרה זו מושגת באמצעות חינוך בלתי פורמלי עם דגש על פעילויות מעשיות בחוץ, בטבע. התנועה נוסדה ב-1907 על ידי רוברט באדן פאוול, לוטננט־גנרל במילואים מהצבא הבריטי. הוא היה גם באותה תקופה חבר בכיר ב"בריגדת הבנים" (ארגון נוער נוצרי). כיום כוללת התנועה למעלה מ-42 מיליון חברים ב-217 מדינות וטריטוריות."


וואוו, יש הרבה מדינות בעולם....

האו, נמשיך. [אני רב לשוני כזכור, האו זה טוב בסינית, אני לא מסביר זאת שוב בבלוג, זה לא כאילו שיש שוטרים שעוקבים אחריי ומנסים לסכל את הפעילות החברותית, העיתונאית והספרותית בבלוג. שעוזרת לי להעביר קצת זמן.].

ויקי עוד מוסיפה שמדובר במושג הקרוב לסקאוטינג (צופים באנגלית scouts):
"הסקאוטינג (מהמילה האנגלית: Scout שפירושה צופה) הוא תחום בספורט שמטרתו להשיג מידע מקצועי עבור קבוצת ספורט באמצעות צפייה ואיסוף נתונים על קבוצות ושחקנים אחרים. מטרת השגת המידע יכולה להיות סימון ובחירת שחקנים שהקבוצה מעוניינת שיעברו אליה או הכנה לקראת התמודדות מול הקבוצה הנצפית. תפקיד קרוב לתפקיד הסקאוט, שהתפתח לצידו, הוא עובד מטעם הקבוצה המנתח את ביצועיה המכונה "אנליסט"."


שיעור צופים 2 - מה עושים עם חבל?

הרשגדית ויקי אומרת בערך "חבל":

על קשרים:
"קשר הוא חיבור של חבל, חוט ודומיהם לעצם אחר או לעצמו, כאשר החיבור מתבצע רק בכריכות ופיתולים [קשרים] בחבל, ללא שימוש באמצעים או בחומרים נוספים [?]. השימוש בקשרים ידוע כבר מהתקופה הפרהיסטורית, והוא שוכלל במיוחד בתחומי הימאות, המחנאות והטיפוס.
קשרים משמשים בין השאר בימאות, במחנאות, בטיפוס צוקים, בדיג, באמנות ובשרוכי הנעליים. הקשר אף מקבל מספר התייחסויות בדתות השונות. ישנם סוגים רבים של קשרים כגון קשר בוהןקשר דייגים ועוד."

קשר 1 - קשר בוהן: [קישור לאינציקלופדיית הטיפוס].

"קשר בוהן (באנגלית: Overhand knot [נקרא גם קשר סבתא]) הוא הקשר הפשוט ביותר האפשרי. הוא נקרא לפעמים קשר סבתא. הוא נוצר על ידי מעבר קצה החבל בתוך לולאה בחבל.
קשר בוהן אינו מאד שימושי בעצמו אך הוא משמש כבסיס לקשרים אחרים. על בסיס קשר בוהן ניתן לבנות קשר בוהן כפול, הנקשר על לולאה בקצה החבל (או באמצע החבל). בקשר בוהן כפול לא משתמשים בד"כ מפני שהוא מתהדק מאד תחת עומס וקשה להתרה."  [אינציקלופדיית הטיפוס]
"קשר בוהן הוא האבטחה הפשוטה והבסיסית ביותר מבין האבטחות. אבטחה זו יוצרת בחבל כפתור קטן מאוד." [הרשגדית ויקי מוסיפה].
כדי להכין קשר בוהן: יש ראשית להשחיל את החבל דרך מעבר סגור באובייקט הראשון - האובייקט שרוצים לקשור אליו למשל משהו,
לאחר מכן יש לעשות לולאה בחבל ולהכניס לתוכה את קצה החבל.
לבסוף סוגרים את הקשר על ידי מתיחת קצה החבל.
אפשר לסגור את הקשר על אובייקט שני - למשל משקולת.

בעיקרון מדובר בקשר בוהן רגיל אך מכופפים את קצה החוט ויוצרים קצה חוט כפול. ואז קושרים כרגיל.

המושגים המודגשים בסגול, הם מושגי קשירת קשרים בסיסיים.

------------------
ציטוטים מהקישור האחרון לאחר כך:
"A stronger method for putting a loop in the end of a line is Splicing"

ולסיום השיעור, קישור נוסף למי שעדיין לא הבין איך עושים קשר בוהן או קשר בסיסי.

--------------------------
אנשי מחתרת הקטיפה, לעולם לא יכנעו לאזיקים מברזל של הרובוטים של המכונה הגדולה ולא לרפש שמשמן את גלגליה.
אחד מהשירים הציניים של הפיר-פרייבטים האמיצים ומנהיגם אנונימוס הקרוי לפעמים גם לו ריד, בא השאר מאיי יאמקה והושר על ידי בוב מר-לי : Iron Lion Zion. שנועד להטעות את המכונה הגדולה אשר ידועה בגלגלי השיניים החלודים שלה העשויים מברזל שחור ומכוער.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה