יום שבת, 15 ביולי 2017

אמן הבובות 2 = פרק טו' - איך לרהט את האוהל האנטי-גרעיני?!

במהלך הלימודים הפיר פרייבטים לא רק לומדים איך לבנות אוהלים, בתוך או מחוץ למבנה - איך לאטום אותם, איך לספק להם אוויר טרי, איך לייצב אותם וכן הלאה... אלא גם לומדים איך לרהט את פנים האוהל..

השאלה כמובן היא מה השימוש של האוהל, יכולים להיות מספר סוגים של אוהלים אטומים:
1. אוהל מפקדה, אוהל מטה או אוהל משרדי.
2. אוהל פולחני.
3. אוהל מגורים או אוהל פנאי.
4. אוהל שינה.
5. תאי הלבשה וצרכי חיים אחרים שאפשר להעבירם לתוך מרווח מוגן מקרינה גרעינית.
6. אוהל אירוח או אוהל מפגשים.

הריהוט הכללי לאוהל מורכב מ:
1. שטיחים ומחצלות, שמיכות מרופדות שמשמשות כשטיח, מזרנים ומזרנים מתנפחים וכן הלאה....
2. מושבים - את תפקיד המושבים בדרך כלל ימלאו כריות שונות, שאפשר לשים אותם גם בערימות ליצירת כורסאות של ממש. יחד עם זאת אפשר לשלב באוהלים גדולים יותר גם שרפרפים וכסאות מתקפלים למינהם.
3. משטחים - הכוונה כעיקרון לשולחנות, החשובים במיוחד באוהלים משרדיים. כשאין כלום, לפחות כדאי להשיג לוח קשיח לכתוב עליו. אפשר לקנות שולחן או ארגז נמוך קשיח עם למעלה חלק כדי שישמש כשולחן. אפשר לשים משטח עץ על קופסאות מספיק חזקות וככה גם אפשר ליצור שולחן.
4. אמצעי איחסון - בדרך כלל תיבה או קופסאות שונות, שקים וכן הלאה ישמשו בצידי האוהל או במקום אחר לאיחסון (אפשר להשתמש בקופסא גם כשולחן וגם כתיבת איחסון). אין בדרך כלל ארונות של ממש בתוך האוהל.
5. תיבה נעולה (לוקר) - על כל פיר פרייבט להשיג תיבה או קופסא או ארון שאפשר לנעול אותו בביטחה וכשעותק המפתח היחיד נמצא תלוי על צוואר הלוחם כל הזמן. אין להחביא עותקים. במקרה הצורך, צריך להיות מוכנים לפרוץ את המנעול של הקופסא או הלוקר.
6. חפצים - החפצים יכולים להיות כל דבר כמו מחשב שלא מחובר לרשת התעשייתית המסוכנת (ולא מכיל גם משדרים וקולטנים כמו כרטיסי רשת תעשייתיים) או ספרים, או חומרי קריאה, או דפים וציוד משרדי (לאוהל המפקדה למשל), או בגדים או פריטי בידור ופנאי שלא מחוברים לרשת התעשייתית (חשוב) או כל חפץ אחר שלחייל יש שימוש בו בתוך המרחב המצומצם לפעמים שבתוך האוהל.
7. מערכות תמך - למעשה זה נחשב כחלק מהמבנה. מערכות חשמל, מערכות תאורה, מערכות אספקת אוויר ומערכות מיזוג אוויר.
8. קישוטים / נוי סוכה - חשוב ליצור אווירה נעימה בתוך האוהל ולקשט אותו על ידי קישוטים שונים, כמו נורות צבעוניות, תמונות נייר מודבקות, גדילים, חרוזים, קמיעות, מדבקות יפות (כמו כוכבים הזוהרים בחושך על היריעות), וכן הלאה.. כיד האמן הטובה והתקציב.
9. אמצעי אבטחה - כמו עין זהובה ומילכוד אזעקה על האוהל (יש למשל מעצורי דלת עם אזעקה שיכולים לשמש כמוקשים).

חשוב לשמור גם על הניקיון של האוהל, בעיקר במקרה שגם אוכלים ושותים שם. פח קטן הוא חלק מהציוד ההכרחי בדרך כלל של כל אוהל תרבותי.

קישורים מהרשת בנושא:
אתר מחו"ל המציג ציוד לקמפינג - למי שצריך רעיונות והמחשות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה