יום שישי, 21 ביולי 2017

אמן הבובות 2 - פרק יז' - שיעורים בתקשורת

הפיר פרייבטים עברו אימונים מפרכים בשבועות האחרונים וכעת הם מוכנים לשלב האימונים המתקדמים לקראת המעבר לדרגה הבאה ולקראת פרוייקט המבחן שיעביר אותם סופסוף לדרגה המיוחדלת הבאה.

אחד השיעורים החשובים ביותר שעליהם היה לעבור הוא אימון בתקשורת עם אנשים אחרים באופן כללי, גם תומכים וגם מתנדנדים ואפילו עוינים אבל אנשים ולא מכונות או בובות.
המפתח לתקשורת טובה כך הם למדו הוא הבנה. כלומר אחד המפתחות החשובים.
חשוב להיות מסוגל גם להבין את הצד האחר כדי לתקשר אותו, גם להבין למה הוא מתכוון, גם למה הוא באמת מתכוון וגם להבין אותו עצמו.
לשם שכלול ההבנה עברו הפיר פרייבטים אימוני דיבור מפרכים אך מהנים בהם למדו לשפר את התקשורת שלהם.

קיימים מפתחות אחרים לתקשורת טובה כך למדו -
הסכמה למשל, מצב שבו אתה כופה על מישהו דיבור איתך ונשאר לאורך זמן במצב זה - הוא מצב תקשורתי ממש גרוע למשל.
בנוסף חשוב להגיע לסוג של סינכרון הרמוני עם הדובר האחר ולהתאים את הדיבור שלך לאותו דובר, יחד עם זאת זה בשום אופן זה לא אומר לשקר או לשחק דמות אחרת. וזה גם לא מחייב להסכים עם דעותיו. פשוט להגיב בהתאם למה שהוא אומר.
וכך הלאה מפתחות תקשורת נוספים.
בנוגע להקשבה, זאת פשוט דרך חשובה להבין את הצד השני ומה שהוא אומר.

הפיר פרייבטים למדו פעולות או מיומנות דיבור שונות - כמו שיכנוע, סמול טוק, דיבוב, תוכחה, הסברים וכו'. ועברו אימונים כדי להשתפר בהם עוד מעבר ליכולות הטבעיות שלהם בהם. הטובים שבהם עשויים עוד להפוך לדיפלומטים של מחתרת הקטיפה. וכך עם כל שיעור נוסף, הפכו למיומנים יותר וטובים יותר ומוכשרים יותר ויכולים יותר להתמודד מול האתגרים העתידיים במאבק מול המכונה הגדולה והמרושעת שהשתלטה על עולמם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה