יום חמישי, 13 ביולי 2017

אמן הבובות 2 - פרק יא' - שיעורי הבראה, למשל נגד תולעים ושאר מזיקים

הפיר פרייבטים האמיצים כחלק מההדרכה המתמשכת אך מלאת הפירות המעשירים את הגוף ואת הנפש ואת הרוח ואת הנשמה ואת התודעה ואת המחשבה, עברו גם טיפולים סליחה שיעורים בהבראה, תברואה ובכלל בבריאות.

למשל מקטע השיעור הבא בנושא תולעים מאת הדוקטור ויקטוריו:

[מקור 1 = ויקיפדיה]
"תולעים - חסרי חוליות בקבוצת רב תאיים אמיתיים ובתוכה לקבוצת בעלי שלוש שכבות גוף
גוף התולעים מורכב משלוש רקמות: רקמת עור, רקמת עצב ורקמת מעי
התולעים משתייכות לשלוש מערכות:

[מקור 2 = הערך תולעים שטוחות מויקיפדיה]

"תולעים שטוחות (שם מדעי: Platyhelminthes) היא מערכה של תולעים הנחלקת לארבע מחלקות: תולעי ריסים (Turbellaria, מכונות גם תולעים שטוחות חופשיות), עלקות (Trematoda), שרשורים (Cestoda) ומחלקת Monogenea. מבין המחלקות רק תולעי הריסים חיות חופשית, ואילו כל מיני שאר המחלקות האחרות טפילים. כפי שאפשר ללמוד משמן, התולעים השטוחות הן יצורים פחוסים, בעלי גוף רך. רוב העלקות מיקרוסקופיות, ואילו שרשורי המעיים עשויים להגיע לאורך 12 מטרים."

יצורים מאד מסוכנים, אמר בזעם עצור אך נוטה להתפרצויות רנדומליות דוקטור ויקטוריו השטיני הנאה.


ויקטור המשיך והתרכז בסוג מעצבן אחד של תולעים:
"תולעים הן טפילים במערכת העיכול. זיהום של מערכת העיכול בתולעים שכיח מאוד בילדים אך עלול להופיע גם אצל מבוגרים ואינו מעיד בהכרח על רמת היגיינה נמוכה או על כל בעיה אחרת."
"ההדבקה היא מאדם לאדם - בדרך כלל מילד לילד בגיל הגן. היא מתרחשת לרוב בשלב הביצה. ביצי התולעים נמצאות על משטחים שונים: מצעים, מגבות אך גם על הידיים ומתחת לציפורניים של אצבעות כפות הידיים.
התולעים חיות במעי הגס, וכאשר הן בנות כחודש, הן נודדות לאזור פי הטבעת, ושם הן מטילות ביצים זעירות (ניתן לראות את הביצים במיקרוסקופ בלבד). כל תולעת יכולה להטיל אלפי ביצים. כאשר התולעים מגיעות לפי הטבעת, מרגיש הילד דגדוג, גרד או גירוי באזור. לעיתים ניתן להבחין בתולעים כאשר הן נודדות לאזור הזה. ישנם כמה סוגים של תולעי מעי. השכיחות ביותר הן תולעי המחט: Oxyuria או Pinworms. אלה הן תולעים קטנות - אורכן 10-2 מילימטר, והן דקות כמחט."
על האיבחון, אמר דוקטור ויקטוריו :
"יש כמה דרכים לאבחן תולעים:
1. לעיתים ניתן לאבחן על סמך הסיפור שמספר הנבדק: תחושת גרד או דגדוג באזור של פי הטבעת או דיווח שבן משפחה או חברים סובלים מתולעים.
2. בדיקת פי הטבעת: כאשר הילד מתלונן על גרד בפי הטבעת, יכול ההורה לבדוק את האזור בעזרת פנס ולנסות להבחין בתולעים.
3. לעיתים ניתן להבחין בתולעים בצואה.
4. ניתן להדביק נייר דבק ולבדוק אותו תחת מיקרוסקופ. בבדיקה הזאת ניתן להבחין בביצי התולעים.
5. ניתן לזהות בבדיקת צואה בעיקר את ביצי התולעים."
אבל אל תדאגו, אמר דוקטור ויקטוריו לפיר-פרייבטים המבוהלים שחששו שגם אצלם בתוך המעי מססתרות תולעים מרושעות קטנות רכות מפלצתיות ואכזריות, אל תדאגו כי יש לכך טקסט טיפולי ארוך, הנה הוא לפניכם:
"הטיפול הוא בכדור או בסירופ וורמוקס (Mebendazole). זו התרופה השכיחה ביותר לטיפול בתולעים. יש ליטול מנה חד־פעמית לפי המלצת הרופא המטפל. מאחר שהביצים והתולעים הצעירות פחות רגישות לתרופה הזאת, מומלץ לעיתים לחזור על הטיפול שבוע לאחר נטילת המנה הראשונה. בדרך הזאת מטפלים גם בתולעים שחמקו מהטיפול הראשון.
נוסף על כך מומלץ לכבס את הפיג'מה, את המצעים ואת המגבות בטמפרטורה של 60 מעלות לפחות. ביצי התולעים עלולות להימצא עליהם ולגרום להדבקה חוזרת.
לעיתים ימליץ הרופא לטפל בכל בני הבית, משום שגם הם עלולים לסבול מתולעים (בעיקר אחים ואחיות, אולם רצוי לטפל גם בהורים כי גם הם בסיכון להידבק).
אף שהטיפול בוורמוקס הוא יעיל מאוד, ותופעות הלוואי שלו הן נדירות ומועטות יחסית, (כאבי בטן ושלשולים), הרי רבים מעדיפים לטפל בתולעים בדרכים טבעיות.
אנשי הרפואה הטבעית ממליצים קודם כול לנקוט רפואה מונעת: לצרוך מזונות שימנעו מלכתחילה מהתולעים להתנחל במערכת העיכול. מדובר במזונות כמו שום, גזר, בצל וזנגביל. כמו כן הם ממליצים לצרוך אוכל טרי שעשיר בסיבים תזונתיים, להרבות באכילת ירקות ופירות עשירים בנוגדי חמצון, להימנע מצריכת פחמימות פשוטות, כמו סוכר ולחם לבן, ולהמעיט ככל האפשר בצריכת מזונות מעודדי דלקת וקשים לעיכול כמו שומנים רוויים, חלבון מן החי (בשר, חלב ומוצריו) ומזון תעשייתי.
אם נדבקים בתולעים, ממליצים אנשי הרפואה הטבעית לצרוך מזונות שיסלקו אותם ממערכת העיכול כמו שום טרי או זרעי דלעת לא קלויים. מומלץ לצרוך כ־40 זרעי דלעת ביום. לשיפור הטעם ניתן לטחון ולערבב אותם בטחינה או במעט סילאן.
קיימים גם תוספי תזונה יעילים כמו שמן אורגנו או תמצית זרעי אשכוליות שיכולים לסייע בסילוק התולעים.
כמו כן יש צמחי מרפא ממריצי חיסון ונוגדי זיהום שיעילים גם לסילוק תולעים כמו קיפודנית (Echinacea spp.), מיני אגוז (Juglans nigra/cinera), לענה (Artemisia vulgaris), שום (Allium sativum), ברברית מצויה (Berberis vulgaris) ופלודנדרון סיני (Phellodendron chinense). את הצמחים נוטלים בפורמולה שאותה מרכיב בעל מקצוע בתמצית נוזלית או בכמוסות. לילדים קטנים ניתן גם להכין סירופ מהצמחים האלה."
וכך מצויידים בידע רפואי חדש, המשיכו הפיר פרייבטים האמיצים הלאה בשיעורים, לומדים עוד ועוד כלים חזקים שיסייעו להם במלחמתם נגד המפלצת התעשייתית הגדולה - פסי היצור של המפעלים יוצרי הרובוטים עדיין מאיימים, אך הנשקים ההגנתיים והידע הפציפיסטי החדש יעזור להם להילחם בה, ביחד עם הפרטיזנים וההיפים הסמויים ובביטחה לנצח.
המשך שבוע טוב לכל התומכים האמיתיים של רשת פמ,
דרור ר
עוד יהיו הרבה פרקים נוספים בסדרה, אל תדאגו חחח

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה