יום שלישי, 20 ביוני 2017

החוק הביומטרי

הנה מידע על החוק שנחקק ב2009 על ידי הממשלה מויקי

למה אני לחלוטין נגד אותו חוק:
* אין בו שום תועלת לאזרחים, רק לממשל. אתם מסתדרים כבר עכשיו מצוין עם אמצעי הזיהוי הנוכחיים שלכם, אתם לא צריכים איזה גאדג'ט שיכניס אתכם ואת החיים שלכם עמוק יותר למאגרי המידע הממשלתיים והתעשייתיים על הנשלטים.

* בעיקרון הוא אמור להקשות מאד על מתנגדי משטר, כלומר אם פתאום תמצאו את עצמכם יום אחד בדיקטטורה, יהיה לכם יותר קשה להתנגד. תזכרו, כל מה שטוב לפושעים הוא טוב גם למתנגדי משטר שעשויים לשחרר אתכם מעידן שלטון המכונה הגדולה שכבר הוזכר.

* הוא בעיקרון אמור לעזור לעקוב ולשלוט באזרחים. שמישהו יסביר בבקשה לממשל, שאנחנו ממש לא רוצים שהסוכנים והרובוטים באינטרנט שלנו יעקבו אחרינו וירשמו כל פיפס שאנחנו עשויים, דבר שאפשר להשתמש בו בצורה יעילה למשל במקרה של הפרות סדר.

* הוא מנוגד לזכות היסוד לפרטיות. ועוד מכריחים אתכם בכח לוותר על הפרטיות שלכם או שישלחו שוטר שיתן לכם מכות ושוטרים מאד טובים בלתת מכות, יש סיכוי שזה חלק ממשי בהכשרה שלהם - שיעור 7: היום נלמד איך מכים אתיופים, מיעוטים שונים ואנשים מהשכבות החלשות וכמובן כמובן כמובן... שמאלניים, הם הכי גרועים.

* למה הם צריכים את התביעות אצבעות שלכם?
תגידו לשוטרים שבאים לגזול ממכם את הזהות שלכם, שאתם לא פושעים שמעולם לא פשעתם והיחס כאל פושע פשוט שלוקחים ממנו תביעות אצבעות בתחנת המשטרה מאד מעליב אתכם.

* הוכח בפוסטים האחרונים, למשל בסיפור הזה שבעזרת שביב רוק המשטרה גילתה כמו בראדר בחור חרדי, שהממשל גם ככה כבר יודע עליכם הכל. ממש הכל. ואני לא אתפלא אם כבר יש לו את התמונה שלכם במאגרים ואולי אפילו כמה תמונות, בכל מיני מצבים שונים שהוא אסף בלי ידיעתכם או רשותכם וכמובן את תביעת האצבע שלו.
כי כאילו תגידו לי, איך המשטרה יכולה לזהות אדם שאף פעם לא נעצר מהרוק שלו? הגענו כבר לעידן הזבובים הממשלתיים שמרחפים לכם בכל מקום בבית בלי שאתם יודעים? (עוד 10 שנים בערך, די בטוח).

* כמו שאומרים סכנה בטיחותית חמורה וכן המחשבים הממשלתיים יותר מוגנים, אבל בואו נסביר לכם, האקרים היום יש בכל מקום בעולם, בכל מדינה וגם במדינות אויבות, יש האקרים פרטיים והיום יש גם חיילים האקרים. האינטרנט מעבר לזה שהוא מאפשר לכם לעשות כל מיני קניות הוא גם זירת קרב ובעיקר ריגול. כולל אחריכם.
בכל מקרה, זה אכן גורם סיכון מאד גבוה של זליגת מידע. מצד שני, מה זה משנה? הממשלה משקרים לכם! הם כבר יודעים עליכם הכל. ממש ממש הכל. הכל כבר גם ככה במאגרים של השב"כ.. מאד שימושי לשליטה על האוכלוסיה.

* לא יעיל. ציטוט מויקי: "י במהלך תקופת הפיילוט המאגר הביומטרי מנע בדיוק אפס מקרים של התחזות כפולה."

* אומרים שמתכנתים הם חכמים ומבינים במאגרי מידע, גם הם נגד, ציטוט מויקי: " לקראת תום תקופת הניסוי יצאו 74 מדעני מחשב ישראלים בקריאה לעצור את הניסוי."


* צבירת נתונים במאגרים מקרב אותנו במהירות לעידן המכונה הגדול שכבר הוזכר, שבו אנחנו נהיה בובות הנשלטות על ידי הרובוטים של התעשייה והממשל.

* רק תחשבו שאתם בחקירה משטרתית והמשטרה יודעת עליכם הכל (כולל מידע אישי רגיש ופגיע שהייתם לגמרי בטוחים שלא סיפרתם לאף אחד) ומשתמשת בזה.

אז בעיקרון נראה, שהיחיד שמעוניין בזה זה הממשל שמחפש דרכים טובות יותר לשלוט ולרגל אחרי האזרחים. בלי להתחשב אפילו טיפה בזכות לפרטיות (זכויות האדם לא באמת קיימות או בעלות משמעות אמיתית בישראל). ואולי אני לא רוצה שיהיה לממשל את האימג' שלי, ככה שאם השוטרים הסוטים יקבלו היתר אוטומטי לפרוץ למחשב שלי (והם לא תמיד מחכים לאישור בית משפט, את הציוד יש להם, אם יש קטע מעניין והכוונה בעיקר לפלישה לחיים הרומנטיים של אזרחים הם עלולים לפעול גם בלי אישור) או יאזינו לשיחות שלי הם גם ידעו איך אני יראה והם בכלל עשויים להיות חרמ____.
(סטטיסטית, אני חושב שכבר הגענו להשערה המבוססת ששוטרים מטרידים הרבה יותר מינית מאזרחים, הם פשוט רגילים שמותר להם לעשות כל מה שעולה על רוחם והם לא ישלמו על זה אפילו בנזיפה קטנה).

בכלל, אני חושב שלאזרחים יש את זכות היסוד להימנע מריגול ממשלתי ותעשייתי מיותר. לא לגוגל יש זכות לרגל אחריכם, לא למשטרה ולממשל ולא לכל אף גורם מסחרי שפולש לחיים שלכם בלי שהוא שואל אתכם בכלל למען האינטרסים שהם שלו בלבד (אתם באמת צריכים את כל הריגול הזה של גוגל רק בשביל שיהיו לכם פרסומות יותר מתאימות).


דבר מאד מעניין שחשבתי עליו הרגע, כרטיסי אשראי? לא מאד מוגנים מפריצה ויכולים להכיל גם מידע זיהוי כמו שם ומספר מזהה? מאד קשים לזיוף, אני בטוח שיותר מהקישקוש הביומטרי.
אם כך - אין להם שום טיפת סיבה לבחור דווקא בתעודות זהות שיכריחו אתכם לספק למשטרה ולממשל ולתעשייה נתונים פרטיים חשובים שלכם שביום מן היום עשויים גם לגרום להסגרתכם, מלבד כמו שאמרתי להגדיל את השליטה המאד לא לגיטימית שלהם בכם דרך מידע מאד אישי שלפעמים לא הייתם מספרים אותו אפילו לחבר טוב (הרשתם להם? מותר לכם להגיד להם לא, העם הוא הריבון - בשום פנים ואופן לא שום שוטר אלים וחסר כל שמץ של מוסריות שפוגע בהסתר בעם).
המשטרה עם כל היכולות שלה היום, עשויה להוות איום הרבה יותר גדול על האזרחים מאירגוני הפשיעה, אתם מעדיפים שיהיו קצת פושעים משישלטו בכם רובוטים שינטרו כל תנועה שלכם.
אתם מעדיפים שיהיו קצת פושעים במקום לוותר על אחת הזכויות הכי חשובות שלכם שהממשל לא טורח אפילו להגן עליה (למשל מגוגל או מסוכנות ביון רוסית, גם שם כל הפרטים רשומים) ולא רק זה אלא הוא דואג להפר אותה בשיטתיות ואפילו בלי ידיעתכם, מאיפה יש להם דגימת רוק של אדם שאף פעם לא היה במשטרה? רובוטים זעירים חדרו לבית שלו ולקחו טיפת רוק שנזלה לו מהסנטר כשהוא ישן? קופת חולים או מרפאת השיניים משתפות פעולה?
עזבו שאדם נעצר וחטף מכות רצח במשך 10 ימים מגלל יריקה קטנה על מכונית משטרה, תחשבו על המידע הזה - הממשל והמשטרה פועלים כל הזמן מאחורי הגב של האזרחים ולא אומרים להם מילה על כך. למה?
מה יקרה בעוד 10 שנים?


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה