יום שלישי, 20 ביוני 2017

המלצה - סטאז' של שבוע עד חודש בכלא לשופטים.

לא אני לגמרי רציני, אז קראתי את הכתבות האלה על משפטים ומראית של צדק ומשהו אחד מאד בולט.
לשופטים, כנראה לרובם המוחלט, לגמרי לא אכפת מהאנשים אותם הם דנים.
כמו בכתבה על החושף שחיתות ההיא - "כבוד" השופט (כבוד נותנים למי שמגיע כבוד לא למי שמגיע בוז) לא נתן לנאשם בכלל להגיד מילים, אמר כמה משפטים מונוטונים ושלח אדם לכלא ל9 חודשים בלי להניד עפעף וסביר להניח גם בלי לקרוא טוב בכלל את התיק או להתעניין במקרה.
כמי כמו שבולט מאותה כתבה, היה כאן טיוח רציני של אלה שחוללו את השחיתות - והרושם שלי מהכתבה שזה מערב גם את השוטרים שממש התנגדו לנסיונות שלו לחשוף את אותה שחיתות מסתורית וכמובן לחותמת הגומי של בית המשפט, ששלחה לכלא ל9 חודשים על שטויות בן אדם שניסה לעשות טוב למדינה בעוד שלעניין השחיתות שהתגלתה הם בכלל לא שמו לב וכאילו עזרו לטייח אותה (אז גם שופטים ולא רק שוטרים מקבלים שוחד, לפי ההתנהגות שלו יש איזשהו חשד אבל רק חשד אני לא מאשים בשום דבר, זה רק הרושם שנוצר שבקטע הזה קרה חוסר צדק משפטי מזעזע. איך קראו לשופט ולמה אף אחד לא מגיש נגדו תלונה או דורש שיפטרו אותו ויתנו לו לעבוד בשמירות בקניון, תפקיד שהוא אולי כן יהיה מסוגל למלא. כלומר מינימום תקרא קצת את התיק שלפניך, הרבה שופטים פשוט רק מרפרפים, לוקחים אוטומטית את המילה של בעלי הסמכא כמו השוטרים ובזה גומרים ואם לאדם אין עורך דין שייצג אותו זה כמעט הרשעה אוטומטית בלי קשר בכלל אם הוא חף מפשע או לא. זה משנה משהו לשופטים? הם שולחים אנשים לכלא בלי בדיקה באמת רצינית ואחראית, בלי לתת להם כמו במשפט הזה לפעמים בכלל לדבר ולהגן על עצמם, את הכסף הם מרוויחים אותו דבר.

ואני חושב שכדי למנוע את האדישות הפושעת של השופטים שגורמת להם בהרבה מקרים אני מאמין לעוות את הדין בלי שאכפת להם מזה במיוחד, צריך לעשות סטאז' לשופטים, שישבו חודש בכלא לפני תחילת התפקיד שלהם או במעצר וידעו בדיוק מה הם עושים לאותם אנשים שהם שולחים בלי כמעט לטרוח לחשוב או להרגיש לגביהם משהו או לתת לגביהם אפילו טיפטיפה של רגש אנושי כלשהו לפעמים לשנים ארוכות לכלא.

ושוב, להזכירם בשולי הדברים - באופן רשמי - בית המשפט הוא מעל לחוקי מדינת ישראל. בדיוק כמו המשטרה.
רק שתדעו. תנסו לתבוע את בית המשפט - גם אם אתם צודקים במיליון אחוזים, כנראה שתקבלו כלום שלא לדבר על הוצאות משפטיות על החוצפה לתבוע את בית המשפט המושלם שלעולם לא עושה טעויות, כי הוא לא תמיד אפילו אנושי ולא אנושיים הם כמובן מעל טעויות.

ואם כבר מדברים, הנושא של שיוויון בפני החוק - ברור לכולם שזאת בדיחה לא מצחיקה.
לטייקונים יש הרבה יותר סיכויים לזכות במשפט מאדם עני, כשהמקרה הוא בדיוק מוחלט אותו דבר.
אז אל תגידו לי שבית המשפט הוא בית הצדק, כי בעיקרון זה עוד זיוף שאתם והממשל מוכרים לעצמכם.

ודבר נוסף שכתבתי לאחרונה עם כתבה מהאינטרנט שמוכיחה את דבריי - יש בנוסף גם את שיטת המעצרים, שהלכה למעשה המטרה שלה היא למנוע מהעציר לברוח, אפשר בקלות לשחרר אותו למעצר בית עם פיקוח, אלא המטרה שלה היא בבירור לשבור את הנאשם ולהפוך חפים מפשע או אשמים חלקית לפושעים מסוכנים שיושבים שנים בכלא על לא עוול לכפם. לכם לא אכפת מכלום, אה? רק מפורנו.

תוספת נוספת: אסור לשכוח גם שהשופטים על פי רוב שייכים לעליתות העשירות האשכנזיות והם כמובן אמורים להיות חסרי משוא פנים אבל לדעתי אין סיכוי שזה לא משפיע, בתור שופט תהיה לך יותר נטייה להיות בעד אנשים כמוך - עליתות אחרות, אנשי עסקים עשירים ומושחתים למשל שעושקים את דלת הארץ למשל ומצד שני אתה עשוי לחוש מבחינה פנימית פשוט יחס של בוז כלפי השכבות החלשות, בני מיעוטים ושאר אנשים שלא שייכים לעליתה שלך. לדעתי זה שווה מחקר אם יש פה סטודנט שלומד משפטים ומחפש לעשות פרו-סמינריון מעניין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה