יום שבת, 24 ביוני 2017

תז חדש

ובכן, לאחר מחקר מעמיק שגילה שהקשקוש הביומטרי הוא אכן קשקוש. מכיוון שהממשל, התעשייה והמשטר גם ככה כבר כנראה יודעים עלינו הכל, בין היתר.
החלטתי לטרוח ולהציע תז חדשה,
אלה הפרמטרים המומלצים לדעתי:

1. קודם כל, שתהיה בגודל כרטיס אשראי ללא ספח - כל מידע שדרוש בספח יכנס לפס המגנטי המקודד שבכטיס.
בשום פנים ואופן לא את הענק הזה שמאלץ אנשים טובים לחפש ארנק עם תא בגודל מתאים כדי שהם יוכלו לקחת את הדבר הזה שגם ככה לא משתמשים בו כי יש רשיון נהיגה בארנק.
2. פס מגנטי לבקשת הממשל והמשטרה למניעת זיופים - תאבטחו אותו, תקודדו אותו, תצפינו אותו כמה שאתם רק רוצים, זאת היתה הרי הבקשה שלכם. רק בלי יותר מדי מידע על האזרחים.
3. בלי שום מתקני איתור מיקום או גאדג'טי ריגול נסתרים פוטנציאלים על הכרטיס, שום חיבור לשום רשת ושום סיכון בטיחותי אפילו הכי קטן לילד בן ה16 שנושא אותה בגאווה למשך חצי שנה ואז שוכח שהיא קיימת.
4. תמונה לא ממוחשבת על הכרטיס ורישומים מזהים כמו היום כדי שלא יהיה צריך לסרוק את הכרטיס בשביל שהוא יהיה שימושי לזיהוי במקרים שלא צריך למשל אבטחה קפדנית יותר.
5. בלי תביעות אצבעות, אף אזרח הוא לא פושע חוץ מהאזרחים הפושעים.
6. עיצוב כחול-לבן נאה לתעודות זהות ישראליות ובצבעים אחרים כדי לזהות בקלות מיעוטים. (לערבים ישראלים תעודות כחולות לבנות כמובן).
7. סמל או דגל של המדינה מחייב כחלק מהעיצוב. רק בלי הגזמה. פעם אחת בצד ביפה - רואים.
8. בנוסף, יהיה נתון על הרמה הכלכלית הכללית בה נמצא האדם (הממשל גם ככה יודע), זה יהיה מוצפן בפס המגנטי ויהיה ניתן לשינוי ויראה את זה רק מי שצריך - זה אמור לשמש בהנחות, רווחה וכל מיני עניינים כאלה ואני גם בעד קנסות יחסיים, אני לא צריך לרשום פוסט מיוחד על זה - יש מדינות באירופה שמשתמשות בקנסות יחסיים, כי קנס של 100 שקל לאדם בעשירון התחתון ולאדם בעשירון העליון זה ממש לא אותו דבר.

זה מה שהצלחתי לחשוב עליו.
אבל נראה לי שזה מכסה את הכל.

שיהיה שבוע טוב לכולם
ואני מקווה שהשבת עברה על הקהל שומר השבת בשלווה וברגיעה,
ושהיה כיף לקרוא ולשחק אצלי למי שלא שמר :)

דרור ר
מנהל רשת פמ - פשוט משחקים וכו'..


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה