יום רביעי, 28 ביוני 2017

מחשבות שניות על ישו

קודם כל אני לא שם אף אחד מהמחשבות שלי על הנצרות, בספאנים שבפריי, זה עניין אישי שלי כמו שאמרתי לכם ב"מחשבות ראשונות".
ובכן, היתה לי עוד מחשבה בנוגע לישו.
ישו בעצם היה סוג של צדיק, אבל לא צדיק גמור - הוא היה מאד קרוב בהתפתחותו לדרגה מוסרית גבוהה וכמובן נלקח על ידי האל ישר למעלה כשמת (על פי איוב, אם הוא צדיק אז הוא אמור לעלות למעלה ולא ללכת לצלמוות או לנהרה (אגב אני יודע מה זה, אבל אני שומר את זה אצלי בראש, כלומר זה גם רק השערה מעורפלת כרגע)) והעביר את זמנו מאז בשיחות רוחניות עם האל ובאימונים לקראת חזרתו וימי מלכותו כשהעם יבקש יפה את סליחתו באופן כנה ואמין.
היום, אחרי 2000 שנה של התפתחות רוחנית ואימונים לקראת תפקידו כמשיח בן דויד, הוא כנראה כבר צדיק גמור אם לא מעבר לכך אבל אז הוא רק היה קרוב את זה.
ולמה אני אומר את זה - ובכן יש את המשפט של ישו וזה לא ציטוט מדויק "אם אויבך סטר לך הושט לו את לחייך השנייה".
ובכן, זה נשמע למעשה מאד טוב, מאד תמוה אבל גם מאד תמוה אבל אם אתם יורדים לעומק דעתו ולעומק הרעיון, אז תכלס זה ממש מנייאקי.
כי מה שישו בעצם אומר שעצם זה שאותו אחד נתן לכם סטירת לחי לא מוצדקת זה כבר חטא ויהיו לו ביעותים על זה אחר כך, אבל אם הוא גם יתן לך סטירה על הלחי השניה - הוא יקבל על זה עוד כמה סיוטים. אז בעצם, מבחינת ישו, זאת הנקמה המושלמת. וישו ממש האמין בקטע של גן עדן וגיהנום. מצד שני לכאורה לך לא קורא כלום, מתוך תמימות דעת חשבת שהדרך הזאת היא בעצם הופכת אותך לאדם צדיק או משהו - ואם אכן עשית את זה בלי לדעת למה באמת התכוון ישו, אכן לא תקבל על זה כל סיוטים אלא רק חלומות טובים שמתגשמים לפי בקשתך אבל אם אתה בעצם מבין בגן עדן ובגיהנום ומבין שאם הפושע יעשה לך בנוסף לעוול הראשון גם עוד פשע, אז כבר יהיו לו סיוטי אלף לילה ולילה, בעיקר של העלבת או הכאת צדיק מקבלים כנראה יותר סיוטים למטה.

אבל זה מה שהיה אז, אחרי 2000 שנים של שיחות עם אלוהים, ההבנה של ישו על המציאות התיאולוגית בטח מושלמת. כבר לפני 2000 שנה אמרו שהוא היה מוכשר.

לדעתי האישית, מה שצריך אם אתה באמת צדיק, לאחר שמישהו נתן לך סטירה - זה לשכנע אותו ולגרום לו להבין שסטירה נוספת רק תכניס אותו ליותר צרות ולמנוע את הסטירה השנייה - כדי שאותו נבל לא יסבול שם למטה אפילו יותר.
ומעבר לכך, אפשר להגדיל לעשות ולנסות להעביר אותו תהליך של חרטה וסליחה והתנצלות על אותה סטירה ראשונה, כדי שאת הלקח הוא ילמד כבר בגילגול הזה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה